(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Jak autonomiczne roboty sprzątające mogą pomóc twojej firmie?

Jak autonomiczne roboty sprzątające mogą pomóc twojej firmie?

data dodania
2021-02-18 10:02:51

W dobie pandemii trudno jest odnaleźć się w podstawowych obszarach pracy. Duża część przedsiębiorców ucieka do rozwiązań zdalnych, jednak nawet firmy całkowicie pracujące w ten sposób muszą mieć często różnego rodzaju magazyny bądź też biura, w których trzeba zachować porządek. Przez wszechobecnego wirusa warto dziś postawić na rozwiązania, które również i w takiej sytuacji pozwolą zachować maksymalny dystans, i jednocześnie zapewnią odpowiednią czystość podłóg i posadzek.

 

Jak działają autonomiczne roboty sprzątające?

Jeżeli firma posiada przestrzeń, która musi pozostać czysta ze względów bezpieczeństwa lub osobistych oczekiwań, warto, aby zainwestowała w autonomiczne roboty sprzątające dla firmDlaczego? Ponieważ tylko taki sprzęt jest w stanie zapewnić maksimum czystości przy zachowaniu minimum wysiłku. Decydując się na tego rodzaju roboty, warto zdawać sobie sprawę, w jaki sposób działają. Robot sprzątający, poruszając się właściwie bezobsługowo musi posiadać jedynie jedną osobę, która będzie mogła go, w razie potrzeby, obsłużyć zdalnie. 

Odkurzacz autonomiczny posiada funkcje omijania ludzi i przeszkód oraz czujniki wskazujące mu obszary działania. Dzięki takim rozwiązaniom technologicznym jest w stanie doprowadzić do porządku naprawdę dużą przestrzeń. Niektóre modele posiadają wbudowaną kamerę, dzięki czemu pracownik kontrolujący maszynę zdalnie jest w stanie dokładniej zarządzać jej pracą. Dzięki stacji dokującej dostępnej w opcji premium jest też w stanie samodzielnie ładować się, opróżniać i tankować, dzięki czemu nie będzie mu do pracy potrzebny nawet jeden operator.

 

Jakie korzyści przynosi stosowanie robotów autonomicznych?

 

Wśród wielu zalet stosowania sprzętu od firmy agapit.pl można wyróżnić takie korzyści, jak wspomniany wyżej brak czynnika ludzkiego, brak uszkodzeń ze względu na czujniki kolizji, minimalna ilość wykorzystanej do sprzątania chemii, czy też możliwość dokładnego dopasowania robota do indywidualnych potrzeb. Każdy model jest odrobinę inny, warto więc dostosować sprzęt do swoich wymagań już na etapie jego zakupu.

 

Gdzie najlepiej sprawdzą się autonomiczne roboty sprzątające?

 

Ze względu na wydajność, profesjonalne zamiatarki powinny być stosowane na dużych przestrzeniach, dzięki czemu będą w stanie pokazać swoją prawdziwą jakość. Miejsca, w których najlepiej sprawdzi się tego rodzaju sprzęt, to między innymi:

Punktem wspólnym tych miejsc jest przestrzeń. Roboty działając praktycznie bezobsługowo są w stanie wyczyścić do 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni na dobę, co daje naprawdę dobry wynik.

Artykuły
data dodania
2021-02-22 09:14:12

Posiadanie nieruchomości wiąże się z wieloma zaletami. Zakupione mieszkanie bądź dom można przeznaczyć zarówno w celach biznesowych do wynajmu, jak również w nim zamieszkać. Co sprawia, że posiadanie nieruchomości nad morzem jest tak atrakc...

data dodania
2021-02-18 10:02:51

W dobie pandemii trudno jest odnaleźć się w podstawowych obszarach pracy. Duża część przedsiębiorców ucieka do rozwiązań zdalnych, jednak nawet firmy całkowicie pracujące w ten sposób muszą mieć często różnego rodzaju magazyny bądź też biur...

data dodania
2021-02-18 09:07:38

Urządzanie kuchni to połączenie funkcjonalności z wyjątkowym designem. Dobry projekt i odpowiednie wyposażenie sprawią, że przyrządzanie potraw stanie się prostsze i szybsze, a dodatkowo będzie przyjemnością. Aranżując kuchnię warto postawi...

Zobacz wszystkie artykuły