(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Doradca kredytowy - wiarygodny pomocnik

Doradca kredytowy - wiarygodny pomocnik

data dodania
2019-02-21 11:54:25

Chcesz wziąć kredyt mieszkaniowy w Warszawie? Rozejrzyj się za dobrym doradcą kredytowym. Największym plusem zatrudnienia takiego pomocnik jest brak dodatkowych kosztów dla nas – osób starających się o kredyt na mieszkanie. Ale to nie wszystko.

 

Rynek bankowy w Polsce dynamicznie się rozwija, a wraz z nim instytucja doradcy kredytowego. Jego wynagrodzenie wypłacane jest przez bank, w którym weźmiemy kredyt mieszkaniowy.doradca kredytowyDzięki temu my, jako klienci, nie płacimy za takie pośrednictwo. To jeden z głównych powodów, dla którego z usług ekspertów kredytowych korzysta coraz więcej osób myślących np. o wzięciu kredytu mieszkaniowego w Warszawie. A także powód, który wzbudza pewne obawy o wiarygodność doradców. Czy słusznie? Odpowiedź brzmi: nie. Usługi doradcy kredytowego są nie tylko w pełni bezpieczne i przejrzyste, ale także bardzo dla nas, zwykłych obywateli, opłacalne. Poniżej wyjaśniamy to krok po kroku.

 

Doradcy opłaca się działać w interesie kredytobiorcy

 

Zacznijmy od tego, że zasady działalności doradców kredytowych w Polsce reguluje ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami z 22 lipca 2017. Najważniejszą informację, którą z niej wyczytamy jest fakt, że praca doradcy kredytowego jest dla klientów w Polsce bezpłatna. Nie oznacza to oczywiście, że doradcy pracują za darmo. Są po prostu wynagradzani przez banki, u których ich klienci zaciągną kredyt mieszkaniowy.

 

Ale zaraz, czy nie ma tu przypadkiem konfliktu interesów? Jak mogę mieć pewność, że ekspert działa na korzyść moją, a nie banku? - Działa tu zwykłe prawo rynku oraz przepisy ustawy – wyjaśnia Olga Małycha, doradca kredytowy z Małycha Business Finance Warszawa https://malychabusinessfinance.com. - Jeśli klient doradcy zostanie oszukany, to taki doradca długo nie popracuje. Osobom trudniącym się tą profesją zależy zatem, aby to klient był zadowolony. Nie jest o to trudno biorąc pod uwagę fakt, że banków udzielających kredytu mieszkaniowego w Polsce jest multum - podkreśla. - Doradcy opłaca się rzetelnie wykonywać swoją pracę na rzecz klientów, którzy będąc zadowoleni polecą firmą dalej. A z dobrych opinii każdy ekspert kredytowy buduje swoją wiarygodność i markę. Ponadto ustawa o kredycie hipotecznym zabrania wynagradzania ekspertów kredytowych za produkty ubezpieczeniowe do kredytu. Dzięki temu możemy się skupić w 100% na pomocy w uzyskaniu najlepszej oferty dla klienta - dodaje.

 

Zadania doradcy kredytowego

 

Przejdźmy teraz to rodzaju pomocy, jaką uzyskamy podejmując współpracę z ekspertem kredytowym. Dobre firmy zajmą się sprawą naszego kredytu mieszkaniowego od A do Z. Czyli: oszacują naszą zdolność kredytową, sprawdzą i porównają oferty kredytów mieszkaniowych, które później nam przedstawią, doradzą w doborze oferty, wypiszą jakie dokładnie dokumenty musimy przedstawić, aby ubiegać się o kredyt mieszkaniowy. Ekspert kredytowy może także monitorować nasze postępowanie wnioskowe aż do momentu uzyskania kredytu. Całkiem spora pomoc, prawda? Szczególnie dla „szarego” obywatela, który na zawiłościach prawa bankowego się nie zna.

 

Jeśli szukasz doradcy kredytowego w Warszawie warto zapoznać się z ofertą Małycha Business Finance https://malychabusinessfinance.com/doradca-kredytowy-warszawa/ - warszawskiego biura specjalistów od kredytów hipotecznych oraz inwestowania w nieruchomości.

 

Artykuły
data dodania
2019-04-29 11:58:59

Nieustanny rozwój sektora usług sprawia, że coraz więcej osób pracuje obecnie w przestrzeniach biurowych. Pracodawcy natomiast zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak środowisko, w którym wykonujemy obowiązki zawodowe, wpływa na efektywno...

data dodania
2019-03-28 13:41:26

Zespół pałacowo-parkowy powszechnie znany jako Łazienki Królewskie to nie tylko wspaniała przestrzeń z malowniczymi ogrodami i wiekowym drzewostanem, ale także miejsce bardzo cenne pod względem architektonicznym. Znajdujące się tam zabytkow...

data dodania
2019-03-28 10:47:48

Kiedy rozpoczynamy nową działalność biznesową, konieczne jest przygotowanie strony internetowej, która zaprezentuję nasz produkt lub usługę potencjalnym klientom. Jednak samo postawienie witryny nie wystarczy, aby świat o nas usłyszał. Koni...

Zobacz wszystkie artykuły