(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Dopasowanie okien do elewacji budynku – kilka porad

Dopasowanie okien do elewacji budynku – kilka porad

data dodania
2019-06-03 10:32:51

Budując wymarzony dom, musimy wziąć pod uwagę wiele kluczowych elementów. Są to rzeczy zarówno funkcjonalne jak na przykład umiejscowienie i wybór odpowiedniej bramy wjazdowej, ale też aspekty wizualne takie jak trawnik czy obejścia przed domem lub kolor kostki brukowej. Wszystkie te czynniki składają się na atrakcyjność naszego domostwa. Aby uzyskać spójny wygląd całego domu musimy wszystkie te rzeczy mieć na uwadze. Również bardzo ważne jest wybranie okien, które będą pasować wizualnie do naszego budynku. Jak w tym aspekcie utrzymać równowagę i funkcjonalność? Przedstawiamy kilka porad:

 

1. Harmonia kolorystyczna

Dobranie odpowiedniej kolorystki względem elewacji naszego budynku to pierwszy krok do harmonii zewnętrznej aranżacji domu. Odpowiednie dopasowanie okien do elewacji może stanowić ciekawe połączenie kolorystyczne, jak na przykład szary kolor elewacji i czarne ramy okienne. Taki wystrój spowoduje zainteresowanie oraz będzie wpisywać się w minimalistyczny trend wykończeniowy, jaki obecnie panuje. Modnymi kolorami są ponadto odcienie metaliczne lub ceglaste. Szeroka paleta kolorystyczna dostępna, chociażby w ofercie firmy Ekoplast, pozwoli na bardzo dokładne dopasować interesującą nas kolorystykę okna do całego budynku.

 

2. Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody!

Jeżeli posiadamy dom w bardziej klasycznym stylu, to zdecydowanie dobrym wyborem będzie podtrzymanie tej stylistyki za pomocą drewnianych ram okiennych. Tego typu rozwiązanie idealnie pasuje do domów w kolorach żółtym, beżowym czy białym. Jeżeli na dodatek posiadamy w naszej zewnętrznej aranżacji elementy drewniane, to wybór takich okien będzie odpowiednim dopełnieniem całości.

 

3. Kształt ma znaczenie

Wybór koloru to jedna z rzeczy kluczowych w naszej aranżacji domu. Nie możemy zapominać również o kształcie ramy, którą wybieramy do naszych czterech ścian. Aktualne trendy proponują nam klasyczne, proste kształty o ostrych, 90-stopniowych kątach. Jeśli jednak chcemy postawić na coś mniej standardowego, możemy wybrać wzory – od zakończonych obłymi kątami, delikatniejsze w swojej formie, po okna okrągłe czy wypukłe ramy, które są masywne i dobrze pasują do nieco „mocniejszych” ścian, o dużej grubości.

 

Perfekcyjne dopasowanie

Poszukiwacze harmonii czy minimalistycznego wykończenia domu powinni wybrać klasyczne, lecz nowoczesne kształty o ostrych zakończeniach na rogach. Odcień takich ram powinien być stonowany i pasować do elewacji budynku. Idealnie, w tym wypadku, sprawdzą się kolory czarny czy metaliczny. Osoby, które jednak poszukują klasycznego wykończenia, powinny wybrać delikatniejsze, drewniane ramy, które idealnie będą pasować do ich domu. Zastosowanie kontrastu w stosunku do elewacji również może być dobrym pomysłem tworząc ciekawą kompozycję. Wybór, który oferują producenci jak Ekoplast w kwestii ram i ich kolorystyki pozwala, na znalezienie idealnego połączenia i dopasowanie okien do elewacji niemal każdego budynku.

Artykuły
data dodania
2020-06-18 10:18:16

Każda organizacja, bez względu na to, czy jest duża czy mała, musi zdawać sobie sprawę, że jej sukces i przetrwania na rynku zależy od jej marki i reputacji. W dzisiejszych czasach przekaz informacji i komunikacja są bardzo spersonalizowane...

data dodania
2020-06-08 15:15:20

Wzmacnianie odporności organizmu jest ważne nie tylko zimą. Dbaj o nią przez cały rok, by zabezpieczyć się przed wszelkimi infekcjami oraz chorobami. Istnieje kilka skutecznych sposobów, które warto wypróbować. Dużą rolę odgrywają także cod...

data dodania
2020-05-29 16:30:44

Zmęczone stopy to powszechny problem, z którym spotyka się niemal połowa dorosłego społeczeństwa. Ofiarami tej dolegliwości są głównie kobiety. Niewydolność żylna, która jest bezpośrednią przyczyną bólu stóp, prowadzi do powstawania trwałyc...

Zobacz wszystkie artykuły