(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Dlaczego Twoja firma powinna wdrożyć usługę G Suite?

Dlaczego Twoja firma powinna wdrożyć usługę G Suite?

data dodania
2019-08-09 18:19:01

Decyzje o wdrożeniu nowych rozwiązań w firmie nigdy nie były łatwe. Wybór odpowiedniego narzędzia, dostawcy i sprawna implementacja bardzo często są przeszkodami organizacji, które chcą dokonać zmian. Dlaczego warto wdrożyć G Suite w swojej firmie i na co warto zwrócić uwagę? Mamy nadzieję, że dzisiejszy wpis odpowie na te pytania wyczerpująco.

 

Co to jest G Suite?

 

Zanim przejdziemy do analizy procesu wdrożenia G Suite warto odpowiedzieć na podstawowe pytanie. Czym tak naprawdę jest G Suite?

 

G Suite to pakiet aplikacji chmurowych stworzony przez Google jako odpowiedź na potrzeby i oczekiwania firm. Znajdziemy tam wszystkie popularne aplikacje Google takie jak: Dokumenty, Arkusze, Formularze, Prezentacje czy Dysk z tym, że występują one w wersji biznesowej. Dodatkowo pakiet ten oferuje aplikacje dla użytkowników nieco bardziej wymagających i dbających np. o bezpieczeństwo danych firmowych: Search Console, Vault, czy konsola administracyjna. Pakiet G Suite oferowany jest bezpośrednio przez firmę Google jak również Partnerów takich jak Fly On The Cloud https://flyonthecloud.com/pl/

 

Ma to na celu lepsze zrozumienie potrzeb firm poprzez bliższą współpracę z Partnerami, by finalnie wdrażać nowe funkcje w aplikacjach, będące odpowiedziami na potrzeby klientów.

 

Do czego służy pakiet G Suite?

 

Pakiet aplikacji G Suite pozwala na swobodną i efektywną pracę z dowolnego miejsca na ziemi o wybranej przez nas porze. Główną zaletą pakietu jest możliwość współpracy zespołów nad jednym plikiem w czasie rzeczywistym. Google chce pokazać, że wysyłanie plików w załączniku zawierających coraz to nowsze wersje dokumentu lub arkusza kalkulacyjnego odeszło już do lamusa. 

 

Aplikacje Google pozwalają nam na stworzenie Dokumentu, Arkusza kalkulacyjnego, ankiety, prezentacji, jak również dają możliwość przechowywania plików w chmurze. Dostęp do nich jest możliwy w późniejszym czasie przez dowolne urządzenie: telefon, tablet czy komputer znajdujący się w domowym zaciszu. Dodatkowe aplikacje wspierają bezpieczeństwo naszych danych firmowych poprzez tworzenie niestandardowych reguł i alertów, które informują administratora o konieczności podjęcia określonego działania np. blokada konta lub wymuszenie zmiany hasła. Jednak najważniejszą zaletą pakietu G Suite jest możliwość posiadania adresu email we własnej domenie tzn. z własną końcówką jak np. biuro@prawniklublin.com zamiast biuro.prawnik1993@gmail.com

 

Cennik G Suite

 

Cena za pakiet G Suite różni się w zależności od wybranej przez nas wersji: Basic 5,2 Euro, Business 10,4 Euro, Enterprise 23 Euro. Każdy z pakietów został stworzony na potrzeby różnych firm, dlatego w celu poznania szczegółów zachęcamy do kontaktów z Partnerem Google.

 

Skoro mamy podstawową wiedzę na temat tego, czym jest pakiet G Suite przyjrzyjmy się dokładniej zaletom jakie niesie jego wdrożenie w naszej firmie.

 

P jak Profesjonalizm.

 

Odnosząc się do zadanego pytania w tytule artykułu, Twoja firma powinna rozważyć wdrożenie G Suite jeśli chce być profesjonalną organizacją oraz budować własną markę o solidnych podstawach. Ciężko jest wzbudzić profesjonalizm i tworzyć markę,jeśli nasz mail wygląda tak: sprzedazdomow@gmail.com zamiast kontakt@buddom.pl


 

Brak ograniczeń.

 

Twoi pracownicy tworzą i będą nadal produkować ogromne ilości danych w postaci dokumentów, zdjęć, filmów czy innych plików. Z czasem liczba ta osiągnie tak duży pułap, że problemem może okazać się ich przechowywanie. 

 

Oczywiście śmiało można kasować stare pliki, jednak kto chciałby marnować na to swój czas.

 

Pomocny okazuje się Dysk w G Suite, który ma nielimitowaną przestrzeń i dzięki temu możemy przechowywać dowolną ilość plików w chmurze, by następnie mieć do nich dostęp, gdy tylko będą potrzebne..

 

Kontrola i bezpieczeństwo

 

Utrata pracownika = utrata danych. Niestety tak na chwilę obecną to wygląda w wielu firmach. Odejście pracownika nawet w ramach obustronnego porozumienia nie gwarantuje nam dostępu do plików znajdujących się na jego koncie. Dokumenty, kontakty do klientów, umowy, to wszystko może zostać skasowane lub zabrane naszej firmie. Jak temu zaradzić?

 

Pakiet G Suite daje nam możliwość archiwizacji danych w celu otrzymania późniejszego wglądu do nich. Funkcja ta przydatna okazuje się w szczególności wtedy, gdy spotykamy się z byłym pracownikiem na drodze sądowej. Dzięki Google Vault mamy dostęp do mocnych argumentów udokumentowanych na podstawie działań pracownika np. wysłanych maili, dzięki czemu nie mamy się czego obawiać podczas rozprawy sądowej.

 

Skalowalność

 

Oprócz tego, że administrator może kontrolować dostęp do kont i zarządzać użytkownikami np. poprzez wymuszenie zmiany hasła do konta co 30 dni, to również pakiet G Suite jest w pełni skalowalny.

 

Nie ma znaczenia, że dzisiaj Twoja firma liczy 5 osób. Jeśli w najbliższym czasie planujesz zatrudnić 20 nowych pracowników, to pakiet G Suite w mgnieniu oka pozwoli stworzyć dla nich konta wraz z dostępem do niezbędnych aplikacji do pracy. W tym również dostęp do wybranych plików, które zostały utworzone wcześniej. Wystarczy udostępnić im folder na dysku online, bez konieczności indywidualnego wysyłania każdemu pracownikowi z osobna.

 

Aplikacja działa w kilkudziesięciu językach dzięki czemu nawet zatrudnienie osoby z drugiego końca świata nie będzie stanowić problemu, a kontami takich pracowników możesz śmiało zarządzać z małej miejscowości pod Warszawą, to proste!

 

Jak zatem przygotować się dobrze na wdrożenie takiej usługi w firmie?

 

Pierwszym krokiem powinno być znalezienie odpowiedniego Partnera. Mamy na myśli firmy, która specjalizuje się we wdrażaniu tego typu rozwiązania. Przykładem może być Fly On The Cloud jako polski i oficjalny Partner Google mający na koncie tysiące wdrożeń G Suite w firmach i organizacjach na terenie całej Europy.

 

Jeśli wybór firmy został już dokonany, możemy przejśc do etapu consultingu. Jest on niezbędny jeśli nasza firma korzysta już z pewnych rozwiązań i chcemy by pakiet G Suite stał się wsparciem obecnych działań aniżeli przeszkodą. Na tym etapie ustalamy jak powinno przebiegać wdrożenie, która wersja pakietu jest niezbędna i w jaki sposób należy przygotować organizację oraz pracowników. 

 

Gdy ustalimy już to w jaki sposób odbędzie się wdrożenie możemy przejść do procesu podpisania umowy czyli do zakupu. Etap nie powinien nam zająć więcej czasu jak kilkanaście minut. 

 

Po dokonaniu procesu zakupu i otrzymaniu danych dostępowych do konsoli administracyjnej warto rozważyć szkolenie z usługi. O ile pakiet aplikacji Google jest bardzo prosty w obsłudze, o tyle nie każdy potrafi wykorzystać w pełni jego możliwości. Tutaj warto również zwrócić uwagę, by szkolenie odbyło się przez osoby z certyfiikatami ukończenia egzaminów realizzwanych przez Google. Da nam to pewność, że wiedza ekspertów jest na najwyższym poziomie i jak najbardziej aktualna. Szkolenie może odbyć się zarówno dla administratorów jak i zwykłych użytkowników.

 

Po wykonaniu wyżej wymienionych kroków możemy być pewni, że nasza firma rozumie czym są aplikacje Google i dlaczego zostały wdrożone w firmie. Da nam to również pewność, że użytkownicy pracują na narzędziach, które doskonale znają i są intuicyjne.

Artykuły
data dodania
2020-05-29 16:30:44

Zmęczone stopy to powszechny problem, z którym spotyka się niemal połowa dorosłego społeczeństwa. Ofiarami tej dolegliwości są głównie kobiety. Niewydolność żylna, która jest bezpośrednią przyczyną bólu stóp, prowadzi do powstawania trwałyc...

data dodania
2020-04-29 13:00:22
Płyty indukcyjne to aktualnie coraz bardziej popularny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Ich główna zaleta? Pozwalają na przygotowanie smacznego posiłku w o wiele krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych kuchni gazowych i e...
data dodania
2020-04-30 17:03:50

Stare meble potrafią wnieść do mieszkania specyficzny klimat i nadać wnętrzu charakteru. Unikatowe, oryginalne, niespotykane - miłośnicy mebli w stylu vintage z pewnością zgodzą się z tymi określeniami.

 

Możesz samodzielnie zm...

Zobacz wszystkie artykuły