(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Czym jest junk food i dlaczego warto tego unikać?

Czym jest junk food i dlaczego warto tego unikać?

data dodania
2019-06-18 14:16:46

Junk food to nic innego jak tania i łatwa w produkcji żywność, która jest uboga pod względem dietetycznym.

 

Pod postacią junk food kryje się każdy fast food, słodycze i ogólnie ujmując – śmieciowe jedzenie. Junk food zawiera w sobie bardzo dużą ilość soli, tłuszczu, cukru, a także rozmaite sztuczne dodatki oraz barwniki. Junk food to żywność wysoko przetworzona, zawierająca tzw. puste kalorie. Wpływ takiej żywności na zdrowie człowieka jest krótko mówiąc – zły. Duża ilość soli przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, co w konsekwencji powoduje rozwój nadciśnienia tętniczego oraz pogorszenie prawidłowej pracy nerek. W żywności typu junk food znajdziemy także duże ilości tłuszczów nasyconych typu trans, które przyczyniają się do szybszego odkładania cholesterolu w naczyniach. Niestety jest to związane z rozwojem miażdżycy i z większym prawdopodobieństwem wystąpienia w przyszłości udaru mózgu lub zawału serca. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić swoją uwagę jest ogromna ilość cukru zawarta w produktach typu junk food. Dlaczego jest to aż tak istotne? Ponieważ zbyt duża ilość cukru zaburza gospodarkę węglowodanową naszego organizmu, prowadząc tym samym do rozwoju nadwagi i otyłości oraz związanych z nimi chorób jak np. cukrzyca typu II. Jak sami widzicie jest bardzo dużo powodów dla których powinniśmy unikać żywności junk food. To puste kalorie, które zaspokajają głód wyłącznie na krótki czas, nie dostarczając organizmowi jakichkolwiek wartościowych składników odżywczych.

 

Fast foody są obecnie odpowiedzialne na epidemię otyłości, w szczególności dotykającą młodzież i dzieci. Produkty, które łączą w sobie wątpliwej jakości tłuszcze, spore ilości cukrów, a także różnego rodzaju wzmacniacze smaku tworzą bombę kaloryczną, która jest niewątpliwie smaczna. Ponadto żywność typu junk food może uzależniać. Produkty są wzmacniane specjalnymi aromatyzującymi środkami, które w efekcie sprawiają, że chcemy jeść więcej i więcej. Atrakcyjność fast foodów i junk foodów polega przede wszystkim na wygodzie, która jest powiązana z ich konsumpcją. Nie dość, że tego typu jedzenie jest łatwo dostępne, to dodatkowo okazuje się być tanie, bardzo popularne i oczywiście uzależniające. Pewnie nie raz skusiliście się na zjedzenie gotowych produktów, słodyczy i fast foodów. Co czuliście po pewnym czasie? Czy to, że macie ochotę na więcej? Im częściej będziemy jedli produkty junk foood tym ciężej będzie nam później z nich zrezygnować. Prędzej czy później, pojawią się również problemy zdrowotne, nadprogramowe kilogramy oraz gorsze samopoczucie. Nie warto do tego dopuszczać i przekładać swoich planów dietetycznych oraz zmianę nawyków żywieniowych na później. Należy zacząć już teraz. Powinniśmy odżywiać się w taki sposób, by dostarczać swojemu organizmowi jak najbardziej wartościowych produktów.

 

Jeśli nie masz czasu na gotowanie nie korzystaj z fast foodów. Postaw na catering dietetyczny.


Firma lightcatering.pl dowiezie smaczne dania do Twojego domu lub biura.

Artykuły
data dodania
2019-10-08 16:02:11

Wiele osób planując dłuższy wyjazd, zastanawia się nad wyborem optymalnego środka transportu. Podróż samolotem czy autokarem nie zawsze jest opcją najbardziej ekonomiczną, ponadto nie zapewnia zbyt wiele niezależności. Pod tym względem lepi...

data dodania
2019-10-08 15:51:16

Usługi prywatnych detektywów od pewnego czasu zaczynają się cieszyć w Polsce coraz większą popularnością. Zawód ten oficjalnie pojawił się w naszym kraju w 2001 roku i jest postrzegany jako zawodów zaufania publicznego. Ustawa o usługach de

...
data dodania
2019-10-02 08:40:41

Kilka różnych zobowiązań to ogromne obciążenie finansowe, ale zawsze możesz zmniejszyć kwotę do spłaty, wybierając kredyt konsolidacyjny. Sprawdź, czym jest taki kredyt i kiedy warto się na niego zdecydować.

 

Kredyt konsolidac...

Zobacz wszystkie artykuły