(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Co lepiej nosić? Okulary czy soczewki kontaktowe?

Co lepiej nosić? Okulary czy soczewki kontaktowe?

data dodania
2019-09-03 14:16:41

Rozmowy o przewadze soczewek kontaktowych nad okularami toczą się od dawna. Zwolennicy soczewek doceniają niezaparowane szkła okularów, czy brak konieczności pamiętania o zabraniu drugiej pary okularów korekcyjnych - przeciwsłonecznych. Szeroka oferta rodzajów soczewek pozwala na zmianę ich raz w miesiącu. Z kolei sympatycy okularów cenią je za możliwość zmiany oprawek, to zawsze dodatkowy element dekoracyjny stroju oraz po prostu wygoda użytkowania. Która opcja jest korzystniejsza? Optiland przedstawia argumenty, które przedstawią stanowiska obu stron.

 

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

 

Soczewki kontaktowe zyskały na popularności dzięki możliwości  noszenia ich wszędzie - także w czasie uprawiania sportów. Dzisiaj soczewki kontaktowe umożliwiają noszenie ich przez całą dobę lub zmianę raz na dwa tygodnie lub nawet raz w miesiącu. Soczewki są wykonane w duchu nowoczesnej technologii, są cienkie i elastyczne, przez co zapewniają ostrość widzenia zgodną z ruchem gałek ocznych. Można je także nosić przy wadach wzroku, jak na przykład starczowzroczność czy astygmatyzm. Stosując soczewki kontaktowe trzeba pamiętać o zapasie płynów do soczewek, które zadbają o to, by soczewka pozbawiona była zarazków i bakterii. Szeroką ofertę akcesoriów do soczewek kontaktowych oferuje Optiland. Warto też mieć zapasowe opakowanie, które w kryzysowej sytuacji będzie można użyć. 

 

Kto powinien wybrać okulary?

 

Okulary korekcyjne są wygodne, trwałe i stosunkowo tanie. Jeśli dbamy o oprawki okularów, można je nosić przez kilka lat. Optiland oferuje ewentualną wymianę szkieł na nowe i dopasowanie ich do posiadanych oprawek, co pozwoli na zaoszczędzenie kosztów. Osoby noszące okulary traktują je nie tylko jako narzędzie, które pozwala im dobrze widzieć, ale także jako oryginalny dodatek do stroju. Okularami można dodać sobie pewności siebie, można nimi rozświetlić spojrzenie. Oprawki mogą także nadać powagi lub świadczyć o tym, że lubimy rzeczy nietuzinkowe. Okulary korekcyjne posiadają specjalny filtr, przystosowany do pracy przy komputerze, który sprawia, że oczy mniej się męczą. Istnieje także możliwość nałożenia na szkła filtru przeciwsłonecznego, przez co nie trzeba wyrabiać okularów - przeciwsłonecznych z dopasowaniem mocy do wady wzroku.

 

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, czy wygodniejsze w użytkowaniu są soczewki kontaktowe czy okulary. Najwygodniej byłoby łączyć noszenie soczewek i okularów, w zależności od sytuacji. Przed dokonaniem wyboru, warto skonsultować swoją decyzję ze specjalistą oraz zastanowić się, która opcja będzie bardziej adekwatna do naszego trybu życia.

Artykuły
data dodania
2019-09-03 14:25:44

Według badań kwestionariuszowych dla wielu Polaków posiadanie mieszkania na własność po spłaceniu kredytu hipotecznego oznacza osiągnięcie sukcesu finansowego. Zanim to się jednak stanie, należy wybrać odpowiedni kredyt, co może nie być wca...

data dodania
2019-09-03 14:16:41

Rozmowy o przewadze soczewek kontaktowych nad okularami toczą się od dawna. Zwolennicy soczewek doceniają niezaparowane szkła okularów, czy brak konieczności pamiętania o zabraniu drugiej pary okularów korekcyjnych - przeciwsłonecznych. Sze...

data dodania
2019-09-03 13:48:23

Nasi trenerzy i instruktorzy w klubie Energym często otrzymują od uczestników zajęć pytania: jaka jest najlepsza pora treningu? Ciężko jest udzielić jedynej właściwej odpowiedzi, ponieważ każda pora ćwiczeń ma swoje wady i zalety.

 

...
Zobacz wszystkie artykuły