(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Bezpieczny pokaz sztucznych ogni - jak go zorganizować?

Bezpieczny pokaz sztucznych ogni - jak go zorganizować?

data dodania
2019-03-27 11:47:20

Pokaz fajerwerków to niewątpliwie naprawdę efektowne widowisko, które daje wiele radości i zapada w pamięć.

 

Nic więc dziwnego, że coraz częściej atrakcja ta pojawia się nie tylko podczas sylwestrowej nocy. Wykorzystujemy ją do uatrakcyjnienia wesel, bankietów, balów i koncertów. Aby jednak widowisko było jedynie źródłem radości musimy zadbać o kilka bardzo istotnych kwestii. Poznajmy je.

 

Przede wszystkim - pozwolenie

 

W naszym kraju pokazy fajerwerków możemy urządzać bez żadnych formalności jedynie w sylwestra oraz Nowy Rok. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zrobić widowiska na swojej imprezie. Aby jednak było to legalne musimy starać się o pozwolenie, które uzyskamy u wojewody. Pamiętajmy, że czas oczekiwania na decyzję wynosić może kilkanaście dni - dlatego też zadbajmy o to, by wystąpić o nie odpowiednio wcześnie.

 

Odpowiedni, bezpieczny teren

 

Kolejnym elementem, o który trzeba zatroszczyć się jeśli zależy nam na udanym pokazie jest znalezienie odpowiedniego terenu. Fajerwerki powinny być odpalane minimum 50 metrów od publiczności, z dala od zabudowań. Na torze ich lotu nie mogą znajdować się gałęzie drzew lub linie wysokiego napięcia. Pamiętajmy również o tym, że odpalaniem fajerwerków musi zajmować się pełnoletnia, trzeźwa osoba.

 

Wysoka jakość fajerwerków

 

Samo zabezpieczenie terenu to za mało jeśli zależy nam na tym, by pokaz był w pełni bezpieczny. Ogromne znaczenie ma bowiem również to jakich fajerwerków będziemy używać. Zadbaj o to, by były to materiały posiadające odpowiednie certyfikaty. W przypadku naszego kraju wyroby powinny być zgodne z Polską Normą nr PN-C-86061.

 

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

 

Jak widać, organizacja pokazu fajerwerków wymaga nieco starań. Niemniej jednak, wcale nie musimy zajmować się tym samodzielnie. Obecnie na rynku działa bowiem wiele firm, które oferują profesjonalne pokazy fajerwerków. To one dbają o formalności, przygotowanie terenu oraz wybór odpowiednich fajerwerków. Przykładową ofertę takiej firmy znaleźć możesz na stronie saliutas.lt.

Artykuły
data dodania
2020-05-29 16:30:44

Zmęczone stopy to powszechny problem, z którym spotyka się niemal połowa dorosłego społeczeństwa. Ofiarami tej dolegliwości są głównie kobiety. Niewydolność żylna, która jest bezpośrednią przyczyną bólu stóp, prowadzi do powstawania trwałyc...

data dodania
2020-04-29 13:00:22
Płyty indukcyjne to aktualnie coraz bardziej popularny element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Ich główna zaleta? Pozwalają na przygotowanie smacznego posiłku w o wiele krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnych kuchni gazowych i e...
data dodania
2020-04-30 17:03:50

Stare meble potrafią wnieść do mieszkania specyficzny klimat i nadać wnętrzu charakteru. Unikatowe, oryginalne, niespotykane - miłośnicy mebli w stylu vintage z pewnością zgodzą się z tymi określeniami.

 

Możesz samodzielnie zm...

Zobacz wszystkie artykuły