(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     Bezpieczny pokaz sztucznych ogni - jak go zorganizować?

Bezpieczny pokaz sztucznych ogni - jak go zorganizować?

data dodania
2019-03-27 11:47:20

Pokaz fajerwerków to niewątpliwie naprawdę efektowne widowisko, które daje wiele radości i zapada w pamięć.

 

Nic więc dziwnego, że coraz częściej atrakcja ta pojawia się nie tylko podczas sylwestrowej nocy. Wykorzystujemy ją do uatrakcyjnienia wesel, bankietów, balów i koncertów. Aby jednak widowisko było jedynie źródłem radości musimy zadbać o kilka bardzo istotnych kwestii. Poznajmy je.

 

Przede wszystkim - pozwolenie

 

W naszym kraju pokazy fajerwerków możemy urządzać bez żadnych formalności jedynie w sylwestra oraz Nowy Rok. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zrobić widowiska na swojej imprezie. Aby jednak było to legalne musimy starać się o pozwolenie, które uzyskamy u wojewody. Pamiętajmy, że czas oczekiwania na decyzję wynosić może kilkanaście dni - dlatego też zadbajmy o to, by wystąpić o nie odpowiednio wcześnie.

 

Odpowiedni, bezpieczny teren

 

Kolejnym elementem, o który trzeba zatroszczyć się jeśli zależy nam na udanym pokazie jest znalezienie odpowiedniego terenu. Fajerwerki powinny być odpalane minimum 50 metrów od publiczności, z dala od zabudowań. Na torze ich lotu nie mogą znajdować się gałęzie drzew lub linie wysokiego napięcia. Pamiętajmy również o tym, że odpalaniem fajerwerków musi zajmować się pełnoletnia, trzeźwa osoba.

 

Wysoka jakość fajerwerków

 

Samo zabezpieczenie terenu to za mało jeśli zależy nam na tym, by pokaz był w pełni bezpieczny. Ogromne znaczenie ma bowiem również to jakich fajerwerków będziemy używać. Zadbaj o to, by były to materiały posiadające odpowiednie certyfikaty. W przypadku naszego kraju wyroby powinny być zgodne z Polską Normą nr PN-C-86061.

 

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

 

Jak widać, organizacja pokazu fajerwerków wymaga nieco starań. Niemniej jednak, wcale nie musimy zajmować się tym samodzielnie. Obecnie na rynku działa bowiem wiele firm, które oferują profesjonalne pokazy fajerwerków. To one dbają o formalności, przygotowanie terenu oraz wybór odpowiednich fajerwerków. Przykładową ofertę takiej firmy znaleźć możesz na stronie saliutas.lt.

Artykuły
data dodania
2019-09-03 14:25:44

Według badań kwestionariuszowych dla wielu Polaków posiadanie mieszkania na własność po spłaceniu kredytu hipotecznego oznacza osiągnięcie sukcesu finansowego. Zanim to się jednak stanie, należy wybrać odpowiedni kredyt, co może nie być wca...

data dodania
2019-09-03 14:16:41

Rozmowy o przewadze soczewek kontaktowych nad okularami toczą się od dawna. Zwolennicy soczewek doceniają niezaparowane szkła okularów, czy brak konieczności pamiętania o zabraniu drugiej pary okularów korekcyjnych - przeciwsłonecznych. Sze...

data dodania
2019-09-03 13:48:23

Nasi trenerzy i instruktorzy w klubie Energym często otrzymują od uczestników zajęć pytania: jaka jest najlepsza pora treningu? Ciężko jest udzielić jedynej właściwej odpowiedzi, ponieważ każda pora ćwiczeń ma swoje wady i zalety.

 

...
Zobacz wszystkie artykuły