(85) 307 00 12
Tu jesteś
/ Strona Główna / Artykuły /     3 najnowsze trendy w projektowaniu biura

3 najnowsze trendy w projektowaniu biura

data dodania
2019-04-29 11:58:59

Nieustanny rozwój sektora usług sprawia, że coraz więcej osób pracuje obecnie w przestrzeniach biurowych. Pracodawcy natomiast zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak środowisko, w którym wykonujemy obowiązki zawodowe, wpływa na efektywność i wydajność naszej pracy. W przestrzeniach biurowych przyjmowani są także klienci i partnerzy biznesowi, na których decyzje - świadomie lub podświadomie - mogą wpływać warunki, w jakich ich przyjęto. Wszystko to sprawia, że na przestrzeni lat wyłoniły się określone kierunki w projektowaniu biur, które powinny być przyjazne dla pracowników, klientów, a także hołdować założeniom biznesu odpowiedzialnego społecznie. Przyjrzyjmy się bliżej tym trendom.

 

Znaczenie ekologicznej świadomości w prowadzeniu biznesu

 

W dobie globalnego ocieplenia, obumierania gatunków roślin i zwierząt oraz zatrważającego zanieczyszczenia mórz i oceanów, jednostki, a także organizacje świadome sytuacji, starają się wprowadzać zabiegi mające na celu zapobieganie postępującej degradacji środowiska naturalnego. Projektując biurowe przestrzenie warto zwrócić więc uwagę na prefabrykaty użyte do produkcji wyposażenia, wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych czy choćby segregację odpadów.

 

Nowoczesne biura korzystają z rozwiązań proponowanych przez branżę recyklingu, która proponuje elementy wyposażenia wnętrz stworzone z surowców wtórnych. Nie są to jedynie dodatki aranżacyjne czy naczynia, ale także meble biurowe, czy zużywane w ogromnych ilościach materiały eksploatacyjne. Kluczową kwestią w przestrzeniach biurowych będzie również zastosowanie energooszczędnego oświetlenia oraz sprzętów działających w zgodzie z obecnymi normami wykorzystania energii.

 

Segregacja odpadów za pomocą specjalnych pojemników czy zachęcanie pracowników do ograniczania użycia plastiku w różnej postaci może znacznie przyczynić się do pozytywnych zmian w środowisku i uczynić naszą przestrzeń biurową “eco friendly”.

 

Meble biurowe, czyli ergonomia pracy i wypoczynku

 

Jednym z trendów w projektowaniu przestrzeni biurowych, którego znaczenie jest obecnie silnie akcentowane, to komfort i wygoda pracy. Planując wyposażenie, z którego będą korzystali pracownicy, należy zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i ergonomię. Są to cechy, które powinny posiadać wszystkie meble biurowe. Producenci, tacy jak na przykład http://wuteh.com.pl/ są świadomi tych wymogów i w swojej ofercie umieszczają jedynie produkty spełniające założenia filozofii “user friendly”.

 

W biurze nie tylko pracujemy, ale także odpoczywamy, spożywamy posiłki czy poruszamy się pomiędzy pomieszczeniami. Ważne jest więc, aby sprzęt czy materiały wykończeniowe użyte w tworzeniu przestrzeni biurowej były przyjazne dla samopoczucia i zdrowia pracowników. Urządzenia oczyszczające powietrze, tkaniny minimalizujące zjawisko elektryzowania, oświetlenie i ekrany nieobciążające wzroku, to tylko przykłady, które można mnożyć przy projektowaniu przestrzeni biurowej wspierającej pracowników w efektywnym wykonywaniu zadań.

 

Karmienie zmysłu estetycznego

 

Wygląd zawsze miał znaczenie. Obecnie nie jest inaczej, a znaczenie wrażeń estetycznych urasta niejednokrotnie do rangi religii. Zignorowanie trendu skupiającego się na hołdowaniu nadążania za wnętrzarskimi smaczkami może nas kosztować lojalność tych klientów, dla których wysoka estetyka pomieszczenia, równa się merytorycznym kompetencjom kontrahenta. Choć może się to wydawać płytkie, to designerskie meble biurowe czy nieoczywiste okładziny ścienne, mogą znacznie wpłynąć na to, jak będą nas postrzegać klienci, szczególnie ci bardziej wymagający.

 

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasz biznes rozwijał się pożądanym kierunku, aby nasi pracownicy byli efektywni i wykazywali satysfakcję z wykonywanych działań i wreszcie, abyśmy mogli być świadomymi użytkownikami środowiska naturalnego, warto znać trendy pozwalające nam osiągnąć powyższe cele już na poziomie projektowania biura.

Artykuły
data dodania
2019-05-21 14:55:14

Ustawa Ordynacja podatkowa z dnia 29 sierpnia 1997 roku, jest jednym z podstawowych aktów prawnych, który reguluje polskie prawo materialne - określa organy, ich uprawnienia, zadania oraz reguluje polskie postępowanie podatkowe. Nic więc dz...

data dodania
2019-05-20 11:11:21

Maxi, midi, mini. Oversize, bandage, regular. W kratkę, w kwiaty, w groszki. Plisowana, tiulowa, rozkloszowana. Można by wymieniać bez końca. To ona, królowa każdej kobiecej szafy, sukienka. Z bogatą historią, od lat zajmuje honorowe miejsc...

data dodania
2019-04-29 11:58:59

Nieustanny rozwój sektora usług sprawia, że coraz więcej osób pracuje obecnie w przestrzeniach biurowych. Pracodawcy natomiast zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak środowisko, w którym wykonujemy obowiązki zawodowe, wpływa na efektywno...

Zobacz wszystkie artykuły